Naujoji Kairė 95

Intelektualinis kairiosios pakraipos judėjimas

Judėjimas prieš prakaito krautuves/ IKI profsąjungos įkūrimas

Posted by LER - 9 balandžio, 2008

www.nk95.org www.protestas.lt

 

Vilnius, 2008-04-09

 

 

    Pranešimas spaudai

 

 

Pirmą kartą posovietinės Lietuvos istorijoje vieno iš stambiausiųjų prekybos tinklų darbuotojai ryžosi susiburti į profesinę sąjungą. Balandžio 8 d. Vilniuje įvyko steigiamasis prekybos tinklo Iki (UAB  Palink ) dirbančiųjų prekybininkų profesinės sąjungos susirinkimas.

 

Profesinę sąjungą įsteigti padėjusio Judėjimo prieš prakaito krautuves žiniomis, iniciatyvinė grupė ketina artimiausiu metu pradėti derybas su tinklo Iki savininkais dėl kolektyvinės sutarties.

 

Prie profesinės sąjungos steigimo šiame prekybos tinkle labai prisidėjo Lietuvos darbo federacija. Įdomu tai, kad drauge su eiliniais darbuotojais į profesinės sąjungos gretas stoja ir kai kurių tinklo parduotuvių direktoriai.

 

Remiantis Darbo kodeksu, nuo šiol atleisti profsąjungos valdančių organų atstovą Iki galės tik gavusi profsąjungos sutikimą.

 

Po pernai įvykusio neorganizuoto Iki kasininkių streiko Judėjimas prieš prakaito krautuves atkreipė visuomenės dėmesį į tai, kad didžiųjų prekybos centrų darbuotojų interesams iki šiol niekaip neatstovaujama.

 

Šio tinklo darbuotojų kantrybės taurę perpildė naujas darbdavių reikalavimas visiems darbuotojams pasirašyti visiškos materialinės atsakomybės sutartį, kuri įpareigoja iš savo algos atlyginti bet kokią įmonės patirtą žalą.

 

Judėjimas prieš prakaito krautuves ragina politikus ir valstybinių institucijų atstovus nesitenkinti neįpareigojančiomis moralinės paramos deklaracijomis ir kuo skubiau atkreipti dėmesį į 256-ą Darbo kodekso straipsnį, kuris dviprasmiškai reglamentuoja visiškos materialinės atsakomybės sutarties sudarymo tvarką. Mūsų žiniomis, didžiosios įmonės verčia savo darbuotojus pasirašyti tokias sutartis nesant kolektyvinių sutarčių, o tai prieštarauja minėtam kodekso straipsniui.

 

 

Judėjimas prieš prakaito krautuves

uztaika@gmail.com  

2 atsakymai į “Judėjimas prieš prakaito krautuves/ IKI profsąjungos įkūrimas”

  1. armanis said

    Čia tai įvykėlis. Negirdėta, neregėta. (taškas).

  2. Adomas said

    Šiaip tai labai rimtas įvykis iš tiesų. Beprotiškai keista, kodėl iki šiol niekam neišėjo sukurti tos profsąjungos. Greičiausiai pati įmonės valdyba bando blokuoti tokius veiksmus. Jiems gi profsąjunga kaip šuniui penkta koja. Dar netikėtai atlyginimų sumastys didesnių ar dar koki streiką suorganizuot…

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: